Текст во говор, онлајн и бесплатно

Оваа услуга е дизајнирана да чита текст преку глас.За синхронизација, треба да го напишете текстот, да го изберете соодветниот глас и да го притиснете копчето за синхронизација.Во овој случај, репродукцијата се изведува со гласот вграден во прелистувачот.Најдобрите гласови се вградени во прелистувачот Edge.Репродукцијата на текст преку глас е моментална, бидејќи нема пристап до Интернет во надворешните услуги.Покрај тоа, можете да соберете збирка фрази и да репродуцирате која било од нив со еден клик.кликнете на копчето „Кажи ми подоцна“.Во овој случај, фразите ќе се појават на дното во форма на копчиња.Со притискање на секое такво копче се репродуцира соодветната фраза.Извезувањето на сите овие фрази го враќа полето за уредување за да можете да ги копирате фразите како текст.Ако го користите прелистувачот Edge, тогаш повеќе од 90 јазици се достапни за гласовно дејствување со различни акценти.Можете исто така да го промените тонот на гласот и брзината на репродукција.Можете да оставите збир на фрази во коментарите, другите ќе можат да го користат вашиот сет на фрази.Брзина натонот

Внесете го вашиот текст овде: Кажете:

Изберете глас

  1. Напишете фраза, притиснете го копчето за репродукција
  2. Можете да додавате фрази во посебна листа и потоа да ги репродуцирате со еден клик
bg bs ca ceb co cs cy da de el en eo es et fa fi fr fy ga gd gl gu ha haw hi hmn hr ht hu id ig is it iw ja jw ka kk km kn ko ku ky la lb lo lt lv mg mi mk ml mn mr ms mt my ne nl no ny or pa pl ps pt ro ru rw sd si sk sl sm sn so sr st su sv sw ta te tg th tk tl tr tt ug uk ur uz vi xh yi yo zh zu
Text to speech
QR-Code generator
Parsedown cheatsheet. Markdown
Filter data by column with regular expressions
Engines for creating games on LUA ?
JavaScript: draw a point
JavaScript: Speaking text in Chinese